já a ten druhý

20. dubna 2011 v 0:08
takto se nazývá jedna oblast v RVP pro MŠ:)

Zjistila jsem, že špatně snáčím přetvářku. Hraní si na něco. Vím to už dlouho, ale teď jsem si to zase potvrdila. Jak o tom píše pán Berne, co jsm zde už zmínila.
No a ve škole se pohybuju mezi skupinou holek a relativne to jde a funguje. Nebudou z toho asi žádný vztahy na celej život, s tím nepočítám. Na to potřebuju asi víc souznění. No a stala se jedna věc. Přidala se do tohoto relativně stabilního a fungujícího kolektivu jedna holka. Je z jiné specializace, ale tak nějak se začla bavit s "mými" lidmi. A mě to štve, protože tahle holka, jak to říct, prostě mám pocit, že pořád něco hraje. Pořad hledá ve vztazích zisk. Sbírá o všech informace a dělá, jak je se všemi kamarádka. Možná opravdu hledá kamarády a má jen zvláštní způsoby chování. Možná je herečka od mala a neumí to jinak. Je hodně dominantní a nahlas se projevuje a získá si pozornost. Už mě tohle její jednání vystrnadilo z jedné skupiny. Tentokrát sem si řekla, že budu hodná a dám jí šanci. Jednou jsem s ní šla ven, ale nepomohlo to. Rozhovor dobrý, projevuje zájem a všecko..., ale takové ty drobnosti v jednání stejně dávají najevo, že hraje. Jasně, můžu se s ní prostě nebavit. Ale mně to kazí veškeré fungování, co mezi náma bylo. Bylo to vklidu a cítila sem se dobře a teď je to pryč. Má občas nenápadnou rýpavou poznámku (možná ji štve, že jsem výrazná osobnost, že jsem ukecaná, možná sem jen paranoidní). Špatně zapadám do kolektivu a tady to docela šlo (opět zmiňuju, že nečekám žádná velká přítelství, spíš kontakt, předpokládám, že druzí to mají zrovna tak). Pořádáme občasné akce u vínka, je fajn, že si člověk má s kým sednout ve škole, koho pozvat na film se školní tematikou apod., ti druzí člověka nehodnotí, berou vše s klidem, je i sranda, dá se zajít na výlet nebo na brusle, člověk má nějaké kontakty a nemusí do toho vkládat veškerou energii, aby to fungovalo, protože to prostě funguje... A najednou je tu ta holka a já už se necítím uvolněná. Já už zase nechci vysupovat sama za sebe, protože si zase uvědomuju své nedostatky, zase pociťuju ostych a mám tendence korigovat své přirozené chování.

Co na to říct jiného, než ach jo. Zase nebudu s holkama ve skupině a budu se vídat jen s jednotlivci. Asi je mi to souzený, protože nedokážu přejít mávnutím ruky hraní druhého.

To by bylo pro dnešek vše. Zase jen myšlenka, kterou jsem se zabývala.


Jo a asi si koupím brusle. Ojeté od kámošky. Ale když ani nevím, jestli mě to bude bavit, tak to stačí:)
A zítra půjdu plavat.
A na víkend pryč! Ven! do lesa! S pejskem!

A vztah..., ten můj vztah..., ten náš vztah... Ten snad taky nějak zlepšíme a budem spolu. Nebo spíš Spolu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.