respekt

19. dubna 2011 v 9:44
Přemýšlím, jestli chci psát pravidelně, jestli bych měla psát pravidelně, nebo jen když mám chuť. Protože bych se mohla naučit každý večer si sesumírovat, k čemu jsem ten den došla. Co mě potěšilo a tak.

Začetla jsem se do knížky Respektovat a být respektován. Jde o rovnocenou komunikaci mezi lidmi, konkrétně mezi dospělými a dětmi. Tato komunikace by neměla být založena na autoritářském přístupu (myslí se autoritářství ve formě příkazů dospělých-moudrých dětem-neznajícím svět), ale na partnerství. V reálu si ještě nedovedu představit aplikaci (zvláště u horkých hlav, jako jsem prosím já), ale myslím, že se to lze po krůčcích naučit.
Taky existují semináře, na nichž se člověk seznamuje s tímto typem komunikace či přístupu k dětem, kde lze projednávat konkrétní případy. V září na něj určitě chci jít.

Další věc s tímto spojená je můj nový zájem (očekávám, že bude trvalý - k problémům trvalosti u mne se vyjádřím později). Jsou jím lesní školky. Budu na toto téma psát bakalářku a už se na to těším. Taky se pokusím nastoupit do jedné lesní školky na praxi, taktéž v září.
I zde je aplikován přístup respektu.
V budoucnu bych chtěla v lesní školce pracovat, protože je mi to hodně blízké. Jsem ráda venku a forma, jakou zde působí na děti, se mi moc líbí.

To by bylo pro tentokrát vše. Potřebuju ještě něco stihnout do školy:)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.