o angličtině

20. září 2012 v 12:38
vysoká škola je jeden velkej stres. i když už jsem v tomhle posunutá a zvládám si víc vsugerovávat tu pravdu, že mi tu všichni můžou, protože jsem tu dobrovolně. vysoká škola je peklo. pernamentní napětí, pernamentní ukecávání vyučujících kvůli něčemu.

ze všeho nejvíc mě děsí hádejteco, angličtina. prosím pěkně, kdo by to byl na střední řekl. že budu mít hrůzu z angličtiny. angličtinu nemám ráda. angličtina je ošklivej jazyk. když ji slyším, skřípu zubama. nechci se ji učit a nechci anglicky mluvit.
ale.
ale angličtina je jazyk praktický, ba co víc, nutný. i ve svém v čr zaprdoleném světě angličtinu (nebo její zbytky) využívám poměrně často. nehledě na semtam cesty za hranice.
kapitola dvě.
chci se učit německy. jako dítě základkové jsem němčinu měla. (ale jak už to bývá, dostatečně jsem si toho nevážila). z této doby mi zbyl cit pro němčinu. pouhopouhý cit. umím říct: ich möchte zum bahnhof gehen.
ach jo...
tak tedy. potřebuju dohnat angličtinu, aby mi odškrtli předmět a bye english lessons. a chci se učit německy. bez peněz do učení nelez. tak asi jindy. až budu mít krabatej a neflexibilní mozek.
 


Komentáře

1 Zuzka (ta špatná) Zuzka (ta špatná) | 20. září 2012 v 14:47 | Reagovat

Tak to je dobré. Zrovna včera jsem juchala, že hurá vysoká škola.
Po dnešku mám pocit, že budu beznadějný případ. Angličtinu taky nesnáším.
Teď mám první týden germanistiky a nevím, jestli mi cit pro němčinu spíš nezavařil.
Hodně zdaru.

2 bludickka bludickka | Web | 21. září 2012 v 17:30 | Reagovat

Angličtina mi na základce šla hodně dobře. Na střední jsem čerpala z toho, co jsem se naučila na základce. No a pak to šlo všechno rychle do kytek, protože jsem angličtinu k ničemu nevyužívala, tudíž naprosto zapomněla.

3 Rezzy Rezzy | Web | 22. září 2012 v 22:33 | Reagovat

Páni, nestraš mě... ono je ještě něco horšího než gympl? Sakra :D
Já mám angličtinu celkem ráda, baví mě, ale gramatika ve škole teda moc ne... z aj mám trojku :-/ Jinak se teď druhým rokem učím ještě ruštinu. Chtěla jsem němčinu, protože mám ráda Rakousko a Švýcarsko, ale třída se nedokázala domluvit a nakonec se rozdělili na ruštinu a španělštinu... Byla jsem naštvaná, ale nakonec mě ta ruština celkem baví :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.