Listopad 2013

16.11.

16. listopadu 2013 v 11:49
pořád mívám propady nálad. a pořád hodně spím. přesto mám myslím víc energie, elánu a chuti něco dělat. došly mi jedny z kapek a nevim, jestli si nezajít pro druhou lahvičku nebo čekat do další kontroly. taky mi došly prachy a nějaká výplata je v nedohlednu. myslím ale, že s předchozí výplatou jsem hospodařila dobře. minimum posedávání v podnicích na kávičkách, nenakupování zbytečnýho jídla, z kterýho pak nevařím, koupených pár knížek a punčoch. víc času trávím v pohodlí domova. jo. je to tu pro mě domov a už se jeho využití chýlí ke konci.
chlap tento týden podepsal jednu pracovní smlouvu, příští týden udělá totéž v druhé práci. získal pozici vrchního rady (cože?). takže odteď mě prosím oslovujte paní radová... takže stěhování před vánocema asi fakt bude. uf. začíná mi z toho být úzko. cizí město, anonymní lidi. v brně se orientuju, vím přesně kam pro co jít, kde najdu klídek na učení, kam jít na dobrý kafe, kde nakoupit lokální sezónní zeleninu, v které galanterce mají jaký klubíčka a nitě. když chci procházku klidným městem, znám ulice, co mi klid dají. tam budu ztracená. ale asi ne dlouho, ráda objevuju a vžívám se do prostředí.
druhá věc jsou lidi jakožto spolusdílenci čehokoliv. tu mám všechny, tam nikoho. tu se můžu kdykoliv kohokoliv chytit a jít s ním na víno probrat naše smutky. tam na to budu sama.
hodně doufám, že nám to všechno ve vztahu prospěje. že třeba budeme mít víc společných přátel a víc důvodů pro společný vyžití. tady si žijeme každej svůj život.
budu sem jezdit. asi často, v dalším semestru každej týden kvůli anglině. je možný, že to bude moje únikovka z samoty v praze. že ten den dva tu v brně uvidím všechny lidi, co mám ráda. a že se mi bude těžko vracet.
...
těším se do prahy. těším se i na samotnou prahu! těším se na změny. když si představím, jak chodím novýma místama a nasávám atmosféru, vím, jak mě to bude bavit. těším se na společný sdílení. těším se, že budu mít možnost podporovat svýho chlapa. zaslouží si to! že se o nás budu starat. že se budu s láskou věnovat i sama sobě. že se nebudu odbývat s jídlem a prostředím kolem sebe. těším se, že budu mít čas na sebe a dostanu novou možnost, kde pracovat.


no a teď jsem trochu uklidila v bytě, čeká mě ještě hromada oblečení a nachystat se na odjezd. v rodném městě se potkám s chlapem a budem spolu. zajdem opět na nákupy, protože on ve velkoměstě potřebuje pořádnou výbavu. kde jsou ty časy, kdy jeho jediný slušný oblečení byl rozpadající se oblek po tátovi? večer jdem do kina, možná stihneme i večeři. a další den nějakej výlet u našich na chaloupce a prý ať pohnem, nebo na nás nezbyde tátovo luxusní a nešizené tiramisu! nabytej program, řekla bych... a pletení balím s sebou, samozřejmě:)

fajn víkend všem!

7.11.

7. listopadu 2013 v 11:02
hahá, mám se hezky! kapky na únavu asi fakt pomáhají. zatím pořád spím dost, ale už mi to začalo stačit a nemám chuť spát ještě víc. a taky se objevil znova zájem o nějaký konání. dokonce se do toho po troškách začíná dostávat i škola! trochu odvrácenou stranou mince je chuť na alkohol ve smyslu někoho potkám, nezajdem na víno/pivo? což mi vadí a chtěla bych se nadále bez alkoholu obejít. když byla únava největší, alkohol neměl šanci.

zanedlouho to vypukne. akce Praha. já budu v Praze! nevím, jestli to ještě pořád říkám se skeptickým úsměvem a ťukáním si na čelo... docela se tam těším a dost věřím tomu, že se s tamním prostředím sžiju. nadále hodlám bydlet v Praze 6, pod okny chci park nebo naprosto tichou ulici a hodlám to nemít daleko k lesu či lesoparku. s chlapiskem o víkendu sednem a napíšem si priority a nějaký požadavky na bydlo. trochu se obávám, že se budu muset vzdát plynovýho sporáku... ale když bude fajn trouba, budu moct péct makronky!
dobrá sranda v koukání po bytech. našla jsem jeden v hezkým prostředí a dokonce s malou zahrádkou (!!!). samozřejmě v Dejvicích. a tak si říkám. co kdyby bylo ve stejné čtvrti i SPC, kde potřebuju na jaře vykonávat praxi? gůglím, gůglím a ha, jedno je o ulici vedle toho bytu. asi znamení, říkám si:)

tak takto se tu mám. přes týden chodím se psem do lesa a plním povinnosti, o víkendech jsem s chlapem a je nám hej. a děkuju nevím čemu za to, že jsme to léto přežili. myslím, že by to byla hezká facka po vystřízlivění. a nevím, jestli bych se po ní ještě zvedla.