Srpen 2014

o perfekcionismu

28. srpna 2014 v 2:54
teď už si ho hýčkám.
protože mě neotravuje,
tak jak mě otravoval dřív.
.
.
.
můj poslední perfekcionistickej výmysl. tetelím se blahem. háčkuju nám na vánoce přehoz na postel. budou to vedle sebe poskládaný čtverce. každej čtverec ze dvou barev. začla sem se čtyrma klubíčkama a ukáčkovala všechny možný kombinace. je z toho 12 čtverců.
jsem dost tupá na matiku.
ale.
abych dosáhla skutečně všech možných barevných kombinací na přiměřenej rozměr při přibližným zachování poměrů stran dle naší postele a to bez opakování, potřebuju 9 barev. budu mít 232 čtverců a poměry stran 14 čtverců ku 18 čtvercům. kdo to kontroluje, zjistí, že mi chybí dva čtverce. jo. v mé perfektní dece bude schovanej chyták. všecky čtverce budou sháčkovaný černou přízí. tu zneužiju a použiju ji do dvou chybějících čtverců. deka bude mít rozměry asi 190 na 240 cm. na naši 140 ku 200 cm postel ideál.
.
dost sem se přikláněla k dokonalé variantě z desíti barev, kde bych nemusela šmelit s černou. deka by ale už byla příliš velká. a kupovat kvůli tomu větší postel nebudu:)
.
tak sem to vymyslela a už teď se vidím, jak při pohledu na deku kontroluju, že je vše jak má být, žádná kombinace není dvakrát.